Requiem za Mladý svět

Z trhu zmizí časopis Instinkt. Současný vydavatel Empresa Media z něj už na jaře udělal měsíčník, teď má Instinkt definitivně odumřít.

Dovolím si být trošku osobní: v roce 2002 jsem byl u toho, když Instinkt vznikal, zažil jsem první velkou koncepční změnu, kterou představoval nástup Marcely Pecháčkové. Instinkt přestal být reportážním časopisem a stal se jedním z mnoha lifestylových titulů, jakkoliv se pokoušel o kultivovanost. Éra ve vydavatelství Jaromíra Soukupa představovala skomírání symbolizované propadem prodejů. Z tohoto úhlu pohledu se s Instinktem nedalo udělat nic jiného než ho zavřít.

S Instinktem z trhu zmizí i Mladý svět. Ten do Instinktu vplynul poté, co tomuto tradičnímu titulu dalo poslední ránu vedení dosazené poněkud neprůhlednou společností Good Harvest.

Nejsem si ani jistý, jestli někde existuje kompletní archiv Mladého světa od roku 1962, a poněkud se obávám, že tomu tak není. Mladý svět představoval pozoruhodnou kroniku moderní historie a přijde mi hrozná škoda, že už do ní nikdo nic nenapíše, že se nit, která spojovala jednu část minulosti s dneškem a nejistými zítřky, definitivně trhá

Jedna odpověď na “Requiem za Mladý svět”

  1. Mlady svet pak Instinkt. Prichazi nova Doba. Ten novy zpusob v nove dobe bude urcite otevren novym nazorum na zivot i spolocnost. Kazdy konec neco noveho zacne. Tak jak pravo a spravedlnost hledat k novinarine patri. Skoncil denik telegraf cz skoncil denik prostor a prichazi Denikn.cz Voda si cestu najde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *